Interneto naršyklės

Interneto naršyklės
sukūrė

Naršyklė (angl. browser) yra programa, skirta atvaizduoti internetinius puslapius (tinklalapius) žiniatinklyje, vidiniuose įmonės tinkluose ar savo kompiuteryje. Interneto puslapių peržiūra, dažnai naudojantis juos siejančiomis hipertekstinėmis nuorodomis, vadinama naršymu. Be HTML pagrindu sukurtų dokumentų, naršyklės paprastai gali atvaizduoti ir kitokio tipo dokumentus.
Naršyklės daugiausia naudojamos asmeniniuose kompiuteriuose. Prieigą prie žiniatinklio per naršykles turi ir delniniai kompiuteriai bei išmanieji telefonai. Mobiliesiems prietaisams skirta pirmoji naršyklė buvo „PocketWeb“ 1994 m. „TecO“ sukurta „Apple Newton“ delniniam kompiuteriui. Tarp šiuolaikinių mobiliųjų prietaisų naršyklių galima paminėti „Opera Mini“, „IEmobile“, „Fennec“, „Minimo“, „Safari“ ir „Skyfire“.
Didėjant interneto bei multimedijos reikšmei, naršyklė tapo pagrindine įprasto asmeninio kompiuterio taikomąja programa. Šiuolaikinėse naršyklėse galima atvaizduoti kompiuterinę grafiką, leisti muziką ir radiją, rodyti filmus (tam kai kuriais atvejais naudojami specialūs programiniai įskiepiai).

Naršyklių galimybės

Kiekvienas vartotojas internete veikia skirtingus dalykus: vieni mėgsta žiūrėti filmukus, kiti daugiausiai laiko praleidžia bendraudami su draugais socialiniuose tinkluose ar rašydami tinklaraščius, treti renka informaciją savo darbui. Nė viena naršyklė negali turėti visų mums reikalingų funkcijų, nes tuomet programa bus labai didelė ir stabdys kompiuterio darbą. Todėl labai svarbu, ar programą galėsime pritaikyti savo poreikiams ir pomėgiams. Tai lengviausia padaryti, diegiant įvairius priedus.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *